محسن منصوری معاون بنیاد مستضعفان از کمک ۳۰۰۰ میلیاردی این بنیاد در جهت رفع محرومیت زدایی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، محسن منصوری در مراسم آغاز همزمان ۳۰۰۰ میلیارد تومان پروژه های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در سراسر کشور، اظهار کرد: در سال گذشته ۱۲ منطقه هدف آبادی بنیاد مستضعفان به حدود ۲۸ منطقه در ۱۸ استان گسترش پیدا کرده است. در تمام این ۲۸ منطقه سطح اتصال به بدنه انقلابی و مومن در بیشترین حالت خود به سر می‌برد. همچنین در تمام این استان‌ها حتی یک کارمند نداریم و تمام فعالیت ها بر پایه نیروهای جهادی شکل می‌گیرد که خروجی آن منجر به افزایش سرمایه اجتماعی بنیاد مستضعفان در سطح کشور شده است.

معاون بنیاد مستضعفان درباره پیامدهای حاصل از تحقق این پروژه افزود: پیامدهای حاصل از تحقق این سه هزار میلیارد تومان به ساخت بیش از ۲۱ هزار واحد مسکونی برای مستضعفین، احداث ۱۵ مرکز درمانی وتجهیز ۲۸ مرکز درمانی، تجهیز ۱۲۶۰ کلاس، بهسازی ۵۴۸ کیلومتر راه روستایی و آب آشامیدنی ۳۳۰ روستای محروم و... معطوف می‌شود.

وی افزود: ۵۵۰ میلیارد تومان از این سه هزار میلیارد تومان ۱۰۰ درصد اجرایی شده است، ۱۲۰۰ میلیارد تومان عملیات اجرایی شروع و در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارد.

معاون بنیاد مستضعفان درباره اقدامات این بنیاد در حوزه مقابله با پاندمی کووید ۱۹ گفت: از جمله اقدامات این بنیاد در حوزه کرونا صرف بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه بهداشت است. همچنین این بنیاد حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان ظرفیت قرض الحسنه ایجاد کرده‌ است که در حدود ۶۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز