سرهنگ علی ولی پور گودرزی ظهر امروز از کشف ۳۳۴ دستگاه استخراج بیت کوین در جنت‌آباد توسط ماموران پلیس خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف 334 دستگاه استخراج ارز دیجیتال ( بیت کوین ) به ارزش بیش از 6 میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی در تشریح این خبر بیان داشت: هفتم بهمن ماه خبری مبنی بر تعمیر و خرید و فروش دستگاه های ماینر در کارگاهی در حوالی جنت آباد، دریافت شد و رسیدگی به موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با رصد اطلاعاتی و تحقیقات محلی مشخص شد، مالک ساختمانی زیر زمین محل سکونتش را به کارگاه تعمیر ماینر تبدیل کرده و علاوه بر تعمیر دستگاه های ماینر به خرید و فروش آن می پردازد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهم اخذ شد، اضافه کرد: با هماهنگی قضائی تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند در بازرسی از آن محل 334 دستگاه بیت کوئین مستعمل کشف کنند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش دستگاه های کشف شده را 6 میلیارد ریال برآورد کرده اند، افزود: در این رابطه متهم دستگیر و با تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز