وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 92 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 14 بهمن 99 با شاخص 92 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 87 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که عدم وزش باد مؤثر تا صبحگاه روز سه‌شنبه (۱۴ بهمن ۹۹) سبب خواهد شد کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در طول روز افزایش نسبی تندی باد تا حدودی باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد؛ اما با برقراری آسمان آرام و رشد پایداری جوی در اواخر وقت سه‌شنبه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

در صبحگاه روز چهارشنبه (۱۵ بهمن ۹۹) با آغاز تردد خودروها انتظار می‌رود بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق را به‌دنبال داشته باشد.

استمرار پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد‌، بنابراین افزایش ترافیک در اواخر وقت چهارشنبه سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها شده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز