رئیس قوه قضائیه گفت: امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به ما آموختند که با ایستادگی و مقاومت می‌توانیم دشمن را عقب بزنیم، امروز هم اگر خودباوری و ایستادگی را در هر حوزه‌ای داشته باشیم موفق خواهیم بود.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه که از طریق ویدیو کنفرانس در  دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی (مکتب شهید سلیمانی) الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن‌ساز که در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد، حضور پیدا کرد با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها،  اظهار کرد: شخصیت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها الگویی برای همه نسل‌ها است و زنان و مردانی که می‌خواهد به پیشرفت اخلاقی برسند باید ظرفیت شخصیتی خود را با توجه این شخصیت عظیم گسترش دهند.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی، گفت: شهید سلیمانی ظرفیت شخصیتی عظیمی داشت، او ولایت را به خوبی شناخته بود و سخن ولی را بر خواست خود مقدم می‌دانست.  شناخت شخصیت افراد مختلف  یکی دیگر از ویژگی‌های  شهید سلیمانی است.

وی گفت: سپهبد سلیمانی ظرفیت‌ها و شخصیت افراد در کشورهای مختلف را با درس‌هایی که از مکتب عاشورایی و مکتب امام خمینی (ره) فرا گرفته بود را به خوبی شناخت و در جهت مسیر اسلام به کار گرفت.

 رئیسی افزود: عمار و اویس قرنی پیش از اسلام هم وجود داشتند اما پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) این افراد را شناختند و این گنجینه‌ها را کشف کردند. اگر ابعاد شخصیت شهید سلیمانی شناخته شود در جهت تحقق گام دوم انقلاب اسلامی بسیار موثر است.

وی دو عبارت "ما می‌توانیم" و "اعتماد به نفس" را از محورهای اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانست و گفت: امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به ما آموختند که با ایستادگی و مقاومت می‌توانیم دشمن را عقب بزنیم، امروز هم اگر خودباوری و ایستادگی را در هر حوزه‌ای داشته باشیم موفق خواهیم بود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: شهادت شهید سلیمانی دل‌ها را متوجه ولایت و حقیقت کرد و خون او از دنیا و جاهلیت مدرن پرده برداری خواهد کرد و چهره واقعی آنها را آشکار می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز