وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 135 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز پنج شنبه 16 بهمن 99 با شاخص 135 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 136 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۶ بهمن ۹۹) کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو آرام و پایدار و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

در طول روز نیز عدم وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه تداوم داشته و بنابراین پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در صبح روز جمعه (۱۷ بهمن ۹۹) با رشد نسبی ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و نیز کاهش تردد خودروها در روز تعطیل تاحدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار بگیرد.

افزایش تدریجی ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و نیز افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد. شایان‌ذکر است با حاکمیت شرایط جوی مساعد تا ساعات پایانی جمعه همراه با احتمال بارش، برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز