وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۶۵ در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 25 بهمن ۹۹ با شاخص 65 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 71 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۲۵ بهمن ۹۹) ناپایداری جوی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

در طول روز این وضعیت جوی ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند. با افزایش تندی باد تا اواخر وقت شنبه، پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در صبح روز یکشنبه (۲۶ بهمن ۹۹) با افزایش ترافیک و کاهش تندی باد انتظار می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده گردد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد کاهش پیدا کند.

عدم وزش باد مؤثر در ساعات بعدازظهر سبب تجمع آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. این وضعیت تا اواخه‍ر وقت یکشنبه ادامه داشته و پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک و افزایش غلظت آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز