وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 102 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 12 اسفند 99 با شاخص 102 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 94 در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۱۲ اسفند ۹۹) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری نسبی جوی، عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش حجم ترافیک صبحگاهی است.

در طول روز با رشد ناپایداری جوی به‌تدریج بر تندی باد افزوده شده که سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد.

همچنین با تداوم این شرایط جوی و وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود در اواخر وقت سه‌شنبه باوجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

با کاهش نسبی تندی باد تا صبحگاه روز چهارشنبه (۱۳ اسفند ۹۹) همراه با افزایش ترافیک بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده، هرچند نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود، بنابراین انتظار می‌رود در برخی مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال داشته باشد.

افزایش تدریجی تندی باد در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد‌، بنابراین در شامگاه چهارشنبه نیز با برقراری شرایط مساعد جوی در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز