رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص آزمون دکتری ۱۴۰۰ گفت: آزمون امروز برگزار شد و نتایج اولیه شامل خام، تراز و نمره کل دهه آخر فروردین ماه ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود و انتخاب رشته هفته اول اردیبهشت ماه انجام می شود.

به گزارش مرور نیوز، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در حاشیه برگزاری آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران با ارائه آمار داوطلبان آزمون گفت: تعداد ۱۸۵ هزار و ۶۹ نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت نام کرده اند که ۴۵ درصد زن و ۵۵ درصد آنها مرد هستند و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به سال گذشته تعداد ۵۳۶۵ نفر بیشتر است.

وی افزود: آزمون ورودی مقطع دکتری در ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهرستان با فاصله یک متر و نیم در چینش صندلی ها انجام شد و ناظرین بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت تعیین شدند قبل و حین برگزاری آزمون ناظر بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی شدند.

خدایی گفت: تمام عوامل اجرایی ماسک و دستکش دارند و بازرسی توسط راکت دستی انجام شد؛ همچنین بازرسی بدنی به صورت سنتی قدیمی نیست  و با توجه به اینکه تجربه برگزاری آزمون کرونایی را داشتیم از تجربه های آزمون قبلی استفاده می‌کنیم که ان‌شاءلله آزمون بهتری را نسبت به گذشته خواهیم داشت.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: آزمون امروز برگزار شد و نتایج اولیه شامل خام، تراز و نمره کل دهه آخر فروردین ماه ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود و انتخاب رشته هفته اول اردیبهشت ماه انجام می شود.

وی گفت: در فرم خوداظهاری ۵۲ نفر اظهار کردند که به کرونا مبتلا هستند که بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با  وزارت بهداشت آزمون این افراد در بیمارستان های شهر حوزه امتحانی به صورت مجزا از سایر داوطلبان برگزار می شود و ۱۲ نفر از این داوطلبان در بیمارستان طالقانی در آزمون دکتری شرکت کردند.

خدایی افزود: بیشترین داوطلب در رشته علوم انسانی و کمترین داوطلب در رشته زبان هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز