بر اساس آمارها تاکنون ۱۶ میلیون نفر به صورت آنلاین، آفلاین و از شبکه‌های صدا و سیما از اردوهای مجازی راهیان نور استفاده کردند.

به گزارش مرور نیوز، سردار عباس مطهری فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج و مسؤول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج در نشست خبری هفدهمین جشنواره ملی ره‌آورد سرزمین نور که امروز در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار کرد: موضوع راهیان نور که زیارت با معرفت است در کشور ما جا افتاده است.

وی با بیان اینکه مقوله راهیان نور به گفتمان عمومی تبدیل شده است، افزود: اقشار مردم احساس مسؤولیت می‌کنند که در راهیان نور شرکت کنند؛ این حضور مردم دلیل بر این نمی‌شود که دولت و  نهادهای حاکمیتی، خود را در راهیان نور مسؤول ندانند چرا که یک کار عظیم و مهم، پشتوانه حاکمیتی را نیاز دارد.

سردار مطهری با تأکید بر افزایش کمی و کیفی اردوهای راهیان نور، اضافه کرد: قریب به ۳ دهه است که راهیان نور برگزار می‌شود و تاکنون استقبال بسیار خوبی از سوی مردم شده است.

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس عمل به مفاهیم ارزشی اسلام، سکه رایج بود، گفت: رزمندگان نه تنها در رزم، بلکه وجه غالب در سبک زندگی آنها عمل به مفاهیم ارزشی اسلامی بود و این باعث شد که با دست خالی بر دشمن مسلح تا دندان پیروز شدیم.

مسؤول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج اظهار کرد: فناوری نرم راهیان نور پلی وسیع و مستحکم بین تجربه موفق ۸ ساله دفاع مقدس با امروز است و وظیفه ما گسترش کمی و کیفی راهیان نور است.

وی ادامه داد: در این راستا مسؤولان زیرساخت‌های لازم را برای زیارت بامعرفت فراهم کنند و نکته دوم این است که در این حوزه باید که گنج جنگ یعنی محتوای دفاع مقدس توسط نخبگان استخراج شود.

سردار مطهری با اشاره به اینکه برگزاری اردوهای راهیان نور از اسفند ۹۸ به دلیل شرایط کرونا تعطیل شد، گفت: در سال ۹۹ اردوی راهیان نور در بستر فضای مجازی برای دانش‌آموزان، فرهنگیان و خانواده‌ها برگزار شد و تا تاریخ ۱۶ اسفند ۹۹ در بستر شاد، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از اردوی راهیان نور مجازی به صورت آنلاین بهره بردند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمارها تاکنون ۱۶ میلیون نفر به صورت آنلاین، آفلاین و از شبکه‌های صدا و سیما از اردوهای مجازی راهیان نور استفاده کردند.

وی ادامه داد: ۶ استان راهیان نور زمینی آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و کرمان(اردوی راهیان نور ویژه سردار سلیمانی) و ۲ استان راهیان نور دریایی بوشهر و هرمزگان است که البته در خوزستان به دلیل شرایط قرمز کرونا فعلا برگزار نمی‌شود.

مسؤول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج افزود: طرح پیشنهادی راهیان نور خانوادگی با خودروی شخصی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مطرح است که در صورت تأیید، اجرا می‌شود.

سردار مطهری درباره هفدهمین جشنواره ملی ره‌آورد سرزمین نور گفت: در دوره شانزدهم ۷۰ هزار اثر به دبیرخانه واصل شد که اکنون به ۱۱۰ هزار اثر رسیده است و شامل ۵۸ هزار و ۵۰۰ اثر در بخش عمومی و ۵۲ هزار و ۴۲۴ اثر در بخش حرفه‌ای بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز