مدیر عامل سازمان بیمه سلامت پیش از ظهر امروز آخرین وضعیت پرداخت مطالبات پزشکان خانواده را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، محمد مهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در نشست خبری روز دو شنبه، با اشاره به اینکه بیمه سلامت ۴۲ میلیون نفر را تحت پوشش دارد، بیان کرد: برای بیمه شدگان ۵ صندوق مجزا داریم که بزرگ‌ترین آن بیمه روستایی است، بعد از آن بیمه همگانی، کارکنان دولت و سایر اقشار که از خانواده شهدا و جانبازان، بیمه شدگان کمیته امداد را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: با تنوع بیمه‌هایی که وجود دارد ما ظرافت عملی باید به خرج دهیم تا روند هر کدام اگر با هم متفاوت است پیگیری شود.

ناصحی افزود: ما جزو اولین بیمه‌ایی بودیم که طرح نسخه نویسی الکترونیک را شروع کردیم و برای همین بیمه سلامت از خیلی از بیمه‌ها جلوتر است و مراحل بیشتری طی کرده، با این وجود ما می‌دانیم که در شرایط کرونا حجم کار همکاران در بیمارستان‌های دولتی به چه شکل است و برای همین کار را با جدیت جلو می‌بریم تا افراد در گرفتن خومت بیمارستان دچار مشکل نشوند.

وی گفت: این نکته قابل اهمیت است که جزو کشورهایی هستیم که میزان استفاده از داروی غیر مورد نیاز را داریم که این موضوع در حوزه نظام ارجاع و نسخه نویسی در نظر گرفته شده و برنامه‌ی نسخه نویسی علاوه بر شفافیت‌های مورد نظر به سلامت افراد هم مربوط خواهد شد و تمام این مسائل در نظر گرفته خواهد شد.

ناصحی با اشاره به اینکه بعد از سال‌ها این اولین سال است که زیان انباشت نداریم، افزود: در سال ۹۹ تا پایان مهر ماه بخش خصوصی و همچنین تا پایان تیر ماه برای دولتی پرداخت‌ها را انجام خواهیم داد.

وی گفت: بیمه روستایی هم به روز است و در بخش پزشک و خانواده تا پایان بهمن پرداخت خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز