وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 77 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 19 اسفند 99 با شاخص 77 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 83 در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۱۹ اسفند ۹۹) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است، هرچند با افزایش حجم ترافیک صبحگاهی در برخی مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا مشاهده خواهد شد.

در طول روز با تداوم ناپایداری و وزش باد مؤثر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه ادامه خواهد داشت و باوجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

وزش باد نسبتاً شدید تا صبحگاه روز چهارشنبه (۲۰ اسفند ۹۹) از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، بنابراین انتظار می‌رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد‌ و در شامگاه چهارشنبه نیز با برقراری شرایط مساعد جوی پیش‌بینی می‌شود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز