وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 74 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز جمعه22 اسفند 99 با شاخص 74 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 81 در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (۲۲ اسفند) کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران به‌دلیل کاهش تردد خودروها و وزش باد مؤثر همراه با بارش باران در محدوده قابل ‌قبول خواهد بود.

در طول روز نیز حاکمیت جو ناپایدار همراه با تداوم بارش، شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌کند. وزش باد مؤثر و بارش‌های پراکنده تا اواخر وقت امروز ادامه دارد و از این‌رو پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول باشد.

طی صبح فردا شنبه (۲۳ اسفند) با آغاز تردد خودروها انتظار می‌رود که غلظت آلاینده‌ها تاحدودی افزایش پیدا کند اما با وجود این کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل ‌قبول خواهد بود.

طی روز نیز وزش باد موثر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند اما با کاهش تدریجی ناپایداری جوی و تندی باد تا اواخر وقت روز شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز