طبق اعلام اداره کل بهداشت و درمان فرانسه نوع جهش یافته از ویروس کرونا در این کشور شناسایی شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند؛ اداره کل بهداشت و درمان فرانسه هشدار داد که نوع جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

این روزنامه فرانسوی افزود: مقامات بهداشتی فرانسه در استان برتاین (Bretagne) مواردی شناسایی کرده اند که علائم بالینی همه گیری کووید-۱۹ را داشته اما تست PCR (آزمایش کرونا) آن ها منفی بوده است.

لوموند تصریح کرد: تحقیقات انجام شده از سوی انستیتو پاستور فرانسه، شناسایی این گونه جهش یافته جدید در این کشور را تایید کرده است.

به نوشته لوموند؛ اداره کل بهداشت و درمان فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در ارزیابی های اولیه، اطلاعاتی در مورد میزان انتقال و همچنین شدت موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از آن به دست نیامده و تحقیقات پیرامون آن در حال انجام است.

تاکنون سه گونه انگلیسی، برزیلی و آفریقای جنوبی مهمترین جهش‌های ویروس کرونا به شمار می‌روند که گرچه به تدریج در اقصی نقاط جهان در حال گسترش‌اند ولی به ترتیب اروپا، آمریکای لاتین و آفریقا را بیش از سایر نقاط تحت تأثیر قرار داده‌اند.

درحالی‌که با ساخت واکسن‌های کرونا امید به ریشه‌کنی این ویروس از سطح جهان بیشتر می‌شد، سر برآوردن گونه‌های محلی و جهش‌یافته این ویروس و میزان سرایت بالا و مقاومت برخی از آن‌ها در برابر واکسن‌های موجود موجب نگرانی دولت‌ها شده است.

براساس آخرین آمار منتشره از سوی تارنمای ورد میترز؛ فرانسه با بیش از چهار میلیون و ۷۸ هزار مبتلا به کووید ۱۹ و بیش از ۹۰ هزار جان باخته ناشی از آن، در رتبه ششم کشورهای جهان و رتبه سوم اروپا قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز