مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران در برخی مناطق کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق کشور به‌جز سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان بارش پراکنده و در دامنه‌های البرز مرکزی و غرب کشور در بعضی ساعات وقوع رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فردا (۲۸ اسفند) در بیشتر مناطق کشور ابرناکی و بارش پراکنده ادامه خواهد داشت، گفت: طی روزهای جمعه و شنبه (۲۹ و ۳۰ اسفند) در شمال شرق و شمال غرب بارش خفیف دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه طی روز یکشنبه (۱ فروردین) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود، گفت: با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما تا روز پنجشنبه (۲۸ اسفند) امکان ذوب برف، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه‌های البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۸ و ۲۹ اسفند) وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در غرب، شمال غرب، شمال شرق و در سواحل دریای خزر، وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش محسوس دما رخ می‌دهد. غرب خلیج فارس نیز طی روز پنجشنبه مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۸ اسفند) ابری، در بعضی ساعات افزایش باد همراه با رگبار و رعد و برق، در اوایل شب وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۹ اسفند) نیز نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز