وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 74 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز پنج شنبه 12 فروردین 1400 با شاخص 74 در وضعیت قابل قبول قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 67 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۲ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده‌ها است.

به‌تدریج با افزایش ناپایداری جوی در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی پنجشنبه پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق پایتخت غلظت آلاینده‌ها افزایش یافته و کیفیت هوا کاهش پیدا خواهد کرد.

در صبح روز جمعه (۱۳ فروردین ۱۴۰۰) با کاهش ترافیک و وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

رشد ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد و احتمال رگبار پراکنده در ساعات بعدازظهر پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. شایان‌ذکر است با استمرار این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه، کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز