وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 83 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 14 فروردین 1400 با شاخص 83 در وضعیت قابل قبول قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 76 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۱۴ فروردین ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته همراه با حاکمیت جو آرام کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

با رشد ناپایداری جو در طول روز همراه با احتمال وزش تندبادهای لحظه‌ای و گسیل گردوخاک در مناطق مستعد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه پیش‌بینی می‌شود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در صبح روز یکشنبه (۱۵ فروردین ۱۴۰۰) حاکمیت جو آرام و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب می‌شود در مناطق پرتردد غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوا در این مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر در طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و بهبود نسبی کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت. این وضعیت تا اواخر وقت یکشنبه ادامه داشته و باوجود افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز