وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 65 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 17 فروردین 1400 با شاخص 65 در وضعیت قابل قبول قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 64 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۱۷ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است. کاهش تندی باد در طول روز شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

این وضعیت تا اواخر وقت سه‌شنبه ادامه خواهد داشت و افزایش ترافیک شامگاهی در برخی مناطق پرتردد، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. در صبح روز چهارشنبه (۱۸ فروردین ۱۴۰۰) پیش‌بینی می‌شود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد‌ و در شامگاه چهارشنبه با افزایش تردد خودروها، افزایش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت نامطلوب در برخی مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز