وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 117 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 18 فروردین 1400 با شاخص 117 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح روز چهارشنبه (۱۸ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

حاکمیت جو پایدار در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز پنجشنبه (۱۹ فروردین ۱۴۰۰) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها سبب تجمع آلاینده‌هاخواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

با استمرار این اوضاع جوی در طول روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد، شایان‌ذکر است ادامه این وضعیت تا شامگاه پنجشنبه همراه با افزایش تردد خودروها برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را در بیشتر مناطق به دنبال خواهد داشت، هرچند با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و بهبود کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز