آیت‌الله رئیسی با سفر سر زده به شهرستان بهارستان با حضور در شعبات مختلف حقوقی، کیفری و مدنی دادگستری، به گفتگو با مراجعه‌کنندگان پرداخت و به مشکلات آن‌ها از نزدیک رسیدگی کرد.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌الله رئیسی صبح امروز در سفری سرزده با مقامات قضائی بهارستان دیدار کرد.

آیت‌الله رئیسی در این بازدید با حضور در شعبات مختلف حقوقی، کیفری و مدنی دادگستری، به گفتگو با مراجعه‌کنندگان پرداخت و به مشکلات آن‌ها از نزدیک رسیدگی کرد.

بر اساس این گزارش در این بازدید آیت‌الله رئیسی در گفت‌وگو با رئیس دادگستری بهارستان در جریان آخرین وضعیت قضائی شهرستان قرار گرفت.

در حاشیه این بازدید، تعدادی از مراجعه‌کنندگان، پرونده‌های خود را با رئیس قوه قضائیه در میان گذاشتند و آیت الله رئیسی دستورات لازم را برای بررسی مشکلات قضائی صادر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی ضمن انتقاد از اجبار کردن مردم برای آوردن مجدد مدارک و گواهی‌های بانکی جهت استفاده در پرونده جدید گفت: فردی که یک بار مدارک و گواهی‌های بانکی خود را به دادگستری ارائه داده، نباید برای راه‌اندازی پرونده جدید خود مجددا هزینه‌ای متحمل شود تا همان مدارک قبلی را به دادگستری ارائه دهد؛ در اینگونه موارد باید از همان مدارک تهیه شده در پرونده قبلی استفاده شود.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه لازم نیست کسانی که پولی برای عریضه نویسی ندارند وجهی پرداخت کنند، گفت: باید تا آنجا که امکان دارد هزینه‌های مردم را کم کرد. نباید شرایط به نحوی باشد که کار آن فردی که پولی برای عریضه نویسی ندارد انجام نشود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در همین زمینه گفت که دادگستری‌ها کار عریضه نویسی برای افراد کم‌بضاعتی که توانایی پرداخت هزینه آن را ندارند، انجام دهند.

رئیس قوه قضاییه ضمن توصیه به مسئولان و روسای مجتمع‌ها و واحد‌های قضایی به حضور در میان مردم ارباب رجوع و پیگیری مشکلات و گرفتاری‌های آن‌ها گفت: تنها ذکر خدا ما را به خداوند متعال نزدیک نمی‌کند بلکه پیگیری و حل مشکلات مردم، زمینه‌ساز نزدیک کردن ما به خداوند متعال است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در پایان با اشاره به وظیفه ذاتی دادگستری که همان «رفع ظلم» است، خاطرنشان کرد: آن مَردی که اجازه دیدن فرزند را به مادر نمی‌دهد «ظالم» و «بی‌رحم» است و دادگستری که مسئولیت رفع ظلم را بر عهده دارد باید با اقدامات قانونی خود اجازه انجام چنین ظلمی را ندهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز