قاسم جان‌بابایی اعلام کرد: واکسیناسیون ضد کرونای تولید داخلی از خردادماه آغاز می‌شود و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم در حال انجام است.

به گزارش مرور نیوز، قاسم جان‌بابایی صبح امروز در بازدید از مراکز درمانی کرونایی اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واکسیناسیون ضد کرونای تولید داخلی از خردادماه آغاز می‌شود و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم در حال انجام است.

وی بیان کرد: تهیه واکسن خارجی نیز ادامه دارد و مهم‌ترین هدف ما این است که با تلاش و اهتمام جدی در راستای پیشگیری از ابتلا به این بیماری اقدام کرده و وضعیت را با اهتمام جدی کنترل کنیم که این مسئله بدون شک در چرخه درمان نقش اساسی ایفا می‌کند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت‌: یکی از برنامه‌های ما واکسیناسیون کامل کادر درمان بر ضد این ویروس است که در این زمینه به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی و مهم مطرح است تا بتوان شرایط ایمنی را برای آنان فراهم کرد.

جان‌بابایی ادامه داد: یکی از مسائلی که در اردبیل طبق آمار مشخص و محرز شده این است که دورهمی‌ها و مراسمات عروسی و دید و بازدیدهای نوروزی به ابتلای خوشه‌ای این بیماری در استان دامن زده و سبب بروز مشکلات اساسی شده است.

وی تصریح کرد: البته افراد مسن بیشترین آمار مبتلایان در این موج را به خود اختصاص داده‌اند که اگر هر چه سریع‌تر در این زمینه مردم همکاری‌های لازم را نداشته باشند شرایط بحرانی و نامطلوبی در استان دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز