وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 78 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 29 فروردین 1400 با شاخص 78 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 79 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (۲۹ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

در طول روز با حاکمیت جو نسبتاً پایدار و آرام شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد، همچنین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

در اواخر وقت یکشنبه نیز افزایش حجم ترافیک و تجمع ذرات معلق، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را در مناطق پرتردد به‌دنبال خواهد داشت، هرچند با افزایش تدریجی تندی باد در ساعات پایانی یکشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

در صبح روز دوشنبه (۳۰ فروردین ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد، کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

رشد ناپایداری جوی در طی روز و افزایش تندی باد در ساعات بعدازظهر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با حاکمیت این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه انتظار می‌رود وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق برقرار گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز