وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 78 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 30 فروردین 1400 با شاخص 78 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 74 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه ( ۳۰ فروردین ۱۴۰۰) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و آغاز ترافیک صبحگاهی است.

با حاکمیت پایداری جوی در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و با افزایش دما عوامل کافی جهت تولید آلاینده‌ ازن وجود خواهد داشت، بنابراین کیفیت هوا در برخی مناطق در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج با افزایش تندی باد تا اواخر وقت دوشنبه از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

صبح روز سه‌شنبه (۳۱ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تندی باد طی ساعات گذشته و افزایش تردد خودروها است.

تداوم این شرایط جوی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد که با تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن در برخی مناطق سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

این شرایط جوی تا ساعات پایانی سه‌شنبه تداوم خواهد داشت، بنابراین برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز