انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نخستین جلسه شورای زکات استان از پرداخت ۶۴ میلیارد تومان زکات در استان تهران در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، نخستین نشست اعضای شورای زکات با حضور اعضای این شورا در محل استانداری تهران برگزار شد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نخستین جلسه شورای زکات استان ،گفت : تقریبا ۶۴ میلیارد تومان درآمد نقدی و غیر نقدی زکات استان تهران در سال ۹۹ بود که این رقم بسیار فراتر از تعهدات تعیین شده برای استان بود.

وی افزود: درآمد زکات واجب نقدی دو میلیارد ۶۰۰ میلیون تومان بود و با توجه به اثر بخشی شبکه تلویزیونی تهران می‌توان از ظرفیت رسانه ملی برای بسیج سمن‌ها و فرهنگ سازی در این خصوص بهره گرفت.

محسنی بندپی، عنوان کرد: شرایط کرونا اقشار ضعیف و کم برخوردار استان تهران را دچار تنگناهای اقتصادی فراوان کرده،هر چند می توان با برنامه ریزی برای پرداخت آنلاین و الکترونیکی زکات فطریه تمهیداتی اتخاذ شود.

سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در این نشست با اشاره به جمع آوری فطره روزه داران در ایام عید فطر، گفت: استفاده از آرم شورای زکات به عنوان نشان رسمی در همه پایگاه ها و صنادیق جمع آوری زکات فطریه الزامی است و نسبت به حضور پایگاه‌ها و صنادیق فاقد هولوگرام دبیرخانه زکات استان تهران جلوگیری خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز