وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 70 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 1 اردیبهشت 1400 با شاخص 70 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 81 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده‌ها خواهد بود.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی، افزایش ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده همراه با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر، پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

با تداوم وضعیت ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه پیش‌بینی می‌شود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده‌ی قابل‌قبول قرار بگیرد.

تداوم این وضعیت جوی تا صبح روز یکشنبه (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال افزایش غلظت آلاینده‌‌ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

افزایش تندی باد در طی روز همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده در برخی ساعات بعدازظهر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با حاکمیت ناپایداری جوی تا اواخر وقت یکشنبه و باوجود افزایش ترافیک شامگاهی انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز