وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۵۶ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ با شاخص ۵۶ در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین ۶۶ همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو ناپایدار و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

در طول روز وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. با رشد ناپایداری و احتمال رگبار تا اواخر وقت یکشنبه‌، کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول و پاک را در بیشتر مناطق به‌دنبال خواهد داشت.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. 

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی در طی روز و وزش باد مؤثر تاحدودی از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با حاکمیت این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه انتظار می‌رود وضعیت قابل.قبول در بیشتر مناطق برقرار گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز