وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۵۴ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ با شاخص 54 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 61 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه ( ۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است.

با تداوم وزش باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

صبح روز سه‌شنبه (۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی طی ساعات گذشته و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل است.

با رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز و افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد. این شرایط جوی همراه با احتمال رگبار پراکنده تا ساعات پایانی سه‌شنبه ادامه داشته و بنابراین برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز