معاون آموزشی وزیر بهداشت با تصریح به اینکه تولید واکسن هم از نظر سلامت مردم اهمیت دارد و هم آبروی کشور است اضافه کرد: امروز تولید واکسن کرونای ایرانی آغاز شده است و امیدواریم هرچه سریع‌تر به یک واکسن بومی برای کنترل بیماری کرونا که جهان را درگیر کرده است برسیم و کرمان یکی از استان‌هایی است که در آن سایت تولید واکسن راه‌اندازی شده است که امیدواریم موفق باشد.

به گزارش مرور نیوز، علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزیر بهداشت صبح امروز در آیین آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا در استان کرمان که با تزریق واکسن تولید مشترک ایران و کوبا با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و سرهنگ نظری جانشین سپاه ثارالله استان کرمان برگزار و انجام شد اظهار داشت: شاهد جهش علمی در ارتباط با کنترل بیماری کرونا در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه خداوند می‌فرماید در دل سختی‌ها فرصت‌هایی وجود دارد افزود: کارهای علمی پژوهشی زیادی در کشور در ارتباط با ویروس کرونا انجام شده است و دستاوردهای خوبی داشتیم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با یادآوری اینکه "در روزهای اول حتی امکان نوشتن پروتکل برای مدیریت بیماری کرونا نداشتیم و با مشکل مواجه بودیم" گفت: اما امروز به دانش تولید واکسن در دنیا رسیده‌ایم.

وی با تصریح به اینکه تولید واکسن هم از نظر سلامت مردم اهمیت دارد و هم آبروی کشور است اضافه کرد: امروز تولید واکسن کرونای ایرانی آغاز شده است و امیدواریم هرچه سریع‌تر به یک واکسن بومی برای کنترل بیماری کرونا که جهان را درگیر کرده است برسیم و کرمان یکی از استان‌هایی است که در آن سایت تولید واکسن راه‌اندازی شده است که امیدواریم موفق باشد.

استان کرمان ظرفیت تولید واکسن کرونا در کشور را دارد

علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز در این جلسه با ابراز اینکه "از زحمات کادر درمان در یک سال گذشته برای مقابله با بیماری کرونا سپاسگزاریم و به شهدای این عرصه درود می‌فرستیم" گفت: مردم استان کرمان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا همکاری خوبی دارند.

وی با اشاره به اینکه میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم استان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است گفت: بین سلامت و جان مردم مجبوریم محدودیت‌هایی را اعمال کنیم و مردم را به سختی بیندازیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه "استان کرمان از استان‌هایی است که گزارشی مبنی بر تخلف در واکسیناسیون کرونا در آن نداریم" ادامه داد: از این بابت از مردم، دست‌اندرکاران و دستگاه‌های نظارتی تشکر می‌کنم.

وی با تأکید به اینکه استان کرمان ظرفیت تولید واکسن کرونا در کشور را دارد ادامه داد: بر اساس گزارشی که داریم و اعتمادی که دانشگاه علوم پزشکی به ما داده است واکسن تولید مشترک ایران و کوبا واکسن قابل اعتمادی است.

زینی‌وند با بیان اینکه مسئولان در این زمینه اقدام کنند و تزریق واکسن را انجام بدهند گفت: خودم هم داوطلب استفاده از این نوع واکسن هستم و امیدوارم به‌زودی تولید این نوع واکسن در استان آغاز شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز