سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برنامه ریزی ناجا از ماه ها پیش به منظور تامین امنیت انتخابات، از راه اندازی قرارگاه انتخاباتی امام علی (ع) با 9 قرارگاه فرعی خبر داد و گفت: نیروی انتظامی در سه عنصر مشارکت، سلامت و امنیت انتخابات نقش محوری و کلیدی دارد.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری ‌در همایش سراسری بصیرت دینی و انقلابی (ویدئو کنفرانسی) با اشاره به ماموریت نیروی انتظامی در تامین امنیت انتخابات پیش رو تاکید کرد: نیروی انتظامی در سه عنصر اثرگذار؛ مشارکت، سلامت و امنیت انتخابات نقش محوری و کلیدی دارد.

سردار اشتری با اشاره به برنامه ریزی ناجا از ماه ها پیش به منظور تامین امنیت انتخابات، از راه اندازی قرارگاه انتخاباتی امام علی (ع) با 9 قرارگاه فرعی خبر داد و گفت: از آنجا که نیروی انتظامی بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی، ماموریت ها را دنبال می کند برای ماموریت بزرگ، خطیر و حساس تامین امنیت انتخابات نیز آماده است و با بهره گیری از تجربیات مان در برگزاری انتخابات ادوار گذشته و همچنین تکیه بر اشراف اطلاعاتی قطعا به ایفای مطلوب نقش مان در این ماموریت نیز خواهیم پرداخت.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر لزوم تدوین نقشه راه مبتنی بر تمرکز و برنامه ریزی به منظور اجرای دقیق ماموریت ها خاطرنشان کرد: حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات وظیفه همگانی است و این مشارکت حداکثری برای نظام اسلامی و کشور عزت بخش و اقتدارآفرین است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های گسترده و پیچیده دشمنان به منظور آسیب به کشور، تزریق ناامیدی در مردم و ترویج ناامنی در کشور تاکید کرد: همه ما باید شرکت پرشور در انتخابات را به عنوان یک تکلیف باور داشته باشیم و با مشارکت حداکثری مشت محکمی بر دهان بدخواهان این نظام و انقلاب بزنیم.

وی با بیان اینکه در قبال این نظام و خون شهدا دین و تکلیف داریم، از رصد تحرکات خرابکارانه در فضای حقیقی و مجازی خبر داد و بر لزوم مدیریت صحنه توسط نیروهای پلیس با تکیه بر هوشیاری و اشراف اطلاعاتی تاکید کرد.

سردار اشتری ادامه داد: در مقابل دسیسه های دشمنان در فضای حقیقی و مجازی همواره هوشیارهستیم و ضمن رصد تحرکات بدخواهان، ضدانقلاب و دشمنان، در مقابل هرگونه تلاش برای ناامن سازی فضای جامعه، محکم و قاطع می ایستیم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعطیلات عید فطر از اعمال محدودیت های تردد به منظور جلوگیری از همه گیری ویروس کرونا از سه شنبه 21 اردیبهشت ماه تا شنبه 25 اردیبهشت ماه خبر داد و به مردم توصیه کرد: از سفر پرهیز کنند.

وی گفت: پرهیز از سفر می تواند کمک شایانی در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشته باشد و از آنجایی که نیروی انتظامی مجری بخش اعظمی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است در این برهه از زمان نیز به منظور منع تردد و اجرای محدودیت ها، اعمال قانون خواهد کرد.

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود با قدردانی از تلاش نیروهای پلیس از مرز تا مرکز تاکید کرد: همه ما باید در خط ولایت و مطابق منویات فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی حرکت کنیم چرا که خیر دنیا و آخرت در توجه به تدابیر و منویات معظم له است.

وی با اظهار امیدواری در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو یادآور شد: برگزاری انتخاباتی امن، سالم و توام با حضور پرشور مردم افتخاری دیگر برای کشور رقم می زند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز