مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به بیماری‌های مزمن نیازمند به خون و فراورده مثل تالاسمی و هموفیلی و سرطان و حجم بالای جراحی‌هایی که در مراکز درمانی استان تهران انجام می‌شود، تاکید کرد: بیماران همه روزه نیازمند به خون اهدایی و فراورده های آن هستند.

به گزارش مرور نیوز، محمدرضا مهدی زاده، مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن تقدیر از اهدا کنندگانی که طی شبهای قدر و ماه مبارک رمضان اهدای خون را در برنامه خود قرار دادند گفت: نیاز به خون در استان تهران هنوز رفع نشده و بیماران نیازمند به خون چشم به راه اهدا کنندگان عزیز هستند.

وی افزود: همه ساله با ورود به ماه مبارک رمضان آمار اهدای خون کاهش می‌یابد و امسال نیز وجود موج چهارم همه گیری کرونا سبب کاهش تردد مردم و مراجعه کمتر شده است؛ در حالی که نیاز به خون مستمر و همیشگی است و بیماران همه روزه نیازمند به خون اهدایی و فراورده های آن هستند.

مهدی زاده با اشاره به عمر سه روزه پلاکت، گفت: کسانی که به این فراورده خونی نیاز مبرم پیدا می کنند معمولا مشکلات انعقادی یا سرطان دارند و در صورت کمبود این فراورده همکاران انتقال خون با تماس و فراخوان اهدا کنندگان و دریافت مستقیم پلاکت این نیاز را رفع می کنند.

وی با اشاره به بیماری‌های مزمن نیازمند به خون و فراورده مثل تالاسمی و هموفیلی و سرطان و حجم بالای جراحی‌هایی که در مراکز درمانی استان تهران انجام می‌شود، تاکید کرد: ذخایر خون در استان تهران با توجه به شرایط موجود بسیار شکننده است و شهروندان تهرانی در کمک به همشهریان و هموطنان خود و حفظ وضعیت پایدار ذخایر خونی اقدام کنند

مهدی زاده  از شهروندان خواست این روزهای پایانی ماه مبارک رمضان با اهدای خون جلوی کاهش ذخایر خون را بگیرند و به درمان بیماران کمک کنند.

وی پیشاپیش عید سعید فطر را به همه مردم خصوصا اهدا کنندگان خون تبریک گفت.

 مراکز اهدای خون در تعطیلات عید سعید فطر به شرح زیر فعال است:

 مرکز جامع وصال از ساعت ۸ صبح تا ۲۰:۳۰، مرکز جامع منطقه ۵ (ستاری) از ساعت ۹ تا ۱۶، مرکز جامع منطقه ۴ (تهرانپارس) از ساعت ۹ تا ۱۶، مرکز منطقه ۲۰( شهر ری) از ساعت ۹ تا ۱۶

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز