سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از توزیع ۳۰۰۰ بسته غذایی به ارزش بیش از ۴۰۰ هزار تومان در چهارمین مرحله رزمایش همدلی مومنانه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای چهارمین مرحله از رزمایش همدلی مومنانه و نیز اختتامیه محافل انس با قرآن کریم که پیش از ظهر در ستاد فاتب برگزار شد، گفت: ایجاد فضایی معنوی و بسترهای رشد و تعالی ارزش های انسانی یکی از تاکیدات فرماندهی ناجا برای تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس رکن اصلی برقراری امنیت از نقطه صفر مرزی تا مرکزی ترین نقطه کشور و شهرهاست، گفت: نیروی انتظامی به سبب خدمات گسترده و متنوعی که دارد بیشترین ارتباط را نیز با مردم برقرار کرده و کمتر دستگاهی وجود دارد که به اندازه ناجا در تعامل و ارتباط مستقیم با مردم باشد بطوری که تنها در حوزه فرماندهی تهران بزرگ روزانه حدود ۱۷ تا ۲۰ هزار نفر به مراکز ما مراجعه می کنند.

به گفته رحیمی امروزه همین مردمی بودن و روحیه انقلابی و اجرای ماموریت ها سبب شده تا پلیس مورد هجمه دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرد.

رحیمی در حاشیه این مراسم در پاسخ به پرسشی پیرامون وضعیت وقوع جرایم در پایتخت در ماه مبارک رمضان نیز گفت: آمارهای ما نشان می دهد که در این ماه شاهد کاهش پنج درصدی جرایم در پایتخت بوده ایم و علاوه بر آن هیچ گونه مورد امنیتی در تهران نداشتیم.

وی اظهار کرد: در مراسم شب های قدر توانستیم به بهترین شکل ممکن و در امنیت کامل این مراسم ها را برگزار کنیم.

پس از پایان محفل انس با قرآن چهارمین مرحله از رزمایش همدلی مومنانه نیز با توزیع ۳۰۰۰ بسته غذایی به ارزش بیش از ۴۰۰ هزار تومان اجرا شد.

سردار رحیمی در حاشیه این مراسم نیز گفت: پس از فرمان رهبر معظم انقلاب درباره همدلی مومنانه پلیس نیز این موضوع را در دستور کار خود قرار داد. علیرغم اینکه ماموران ما از سطح درآمدی بالایی برخوردار نیستند اما مشارکت و حضور پررنگی در این طرح داشتند. بطوریکه موفق شدیم چهارمین مرحله از این طرح را با تامین دستکم ۳۰۰۰ بسته اقلام غذایی به ارزش بیش از ۴۰۰ هزار تومان برای خانواده های نیازمند برگزار کنیم.

رحیمی به شرایط پیش آمده از وضع تحریم های اقتصادی نیز اشاره کرد وگفت: متاسفانه شیوع کرونا در کنار شرایطی که دشمنان با وضع تحریم های اقتصادی ایجاد کردند ضرورت این مسئله را ایجاد می کند تا بیش از پیش به فکر یکدیگر باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز