وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 71 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 با شاخص 71 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 72 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

در طول روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده‌ ازن در برخی مناطق احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش نسبی کیفیت هوا وجود دارد.

همچنین با وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد می‌تواند سبب کاهش کیفیت هوا شود. با تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

در صبح روز چهارشنبه (۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق افزایش تردد خودروها و افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال داشته باشد.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد‌، بااین حال افزایش غلظت آلاینده ازن در مناطق مستعد و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. با استمرار این شرایط جوی تا شامگاه چهارشنبه، برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا را در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز