مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در برخی از استان های کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان ضمن اشاره به اینکه امروز (۳۱ اردیبهشت) جوی ‌پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است، گفت:‌ با این حال بارش پراکنده باران در ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان دور از انتظار نخواهد بود.

وی ادامه داد: فردا (اول خرداد) در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه و مناطق مرتفع و کوهستانی واقع در استان‌های اردبیل، جنوب کردستان، شمال زنجان، غرب مازندران، شرق تهران، شمال سمنان، جنوب اصفهان، شرق فارس و جنوب کرمان بارش ‌پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه یکشنبه (۲ خرداد) در برخی مناطق بارش رخ می‌دهد، ‌اظهار کرد: این بارش‌ها در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قم، غرب و جنوب اصفهان، لرستان، ‌ایلام، شمال فارس، ‌چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های استان‌های قزوین، ‌البرز، تهران، سمنان، خوزستان و کرمان ‌پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان، دوشنبه (۳ خرداد) در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌ای امتداد رشته کوه البرز و ارتفاعات زاگرس جنوبی بارش ‌پراکنده رخ‌ می‌دهد. همچنین علاوه‌ بر این مناطق روز سه‌شنبه (۴ خرداد) در بخش‌هایی از مرکز کشور نیز شاهد بارش ‌پراکنده خواهیم بود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: طی ‌پنج روز ‌آینده بارش در مناطق یاد شده بیشتر در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و به شکل باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهد بود. همچنین بارش طی روزهای شنبه تا دوشنبه (۱ تا ۳ خرداد) دارای شدت بیشتری است و ریزش تگرگ در مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل، وزش باد شدید رخ می‌دهد که می‌تواند منجر به خیزش گردوخاک شود. همچنین امروز و فردا با توجه به افزایش سرعت وزش باد در خوزستان به‌ویژه در نیمه غربی استان، احتمال رخداد گرد و خاک وجود دارد.

به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، امروز (۳۱ اردیبهشت) خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱ خرداد) نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۲ خرداد) نیز کمی ابری، در بعدازظهر با افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز