وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 52 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 1 خرداد 1400 با شاخص 52 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 65 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۱ خرداد ۱۴۰۰) کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط ناپایدار جوی، وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته خواهد بود.

تداوم وزش باد در طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند. با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه انتظار می‌رود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده‌ی قابل‌قبول قرار بگیرد.

کاهش نسبیی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲ خرداد ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی، سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد خواهد شد.

افزایش نسبی تندی باد در ساعات بعدازظهر تاحدودی پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن می‌تواند در برخی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

وزش باد نسبتاً شدید در ساعات اولیه شامگاه یکشنبه شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز