وزیر بهداشت از استاندار خوزستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و همکاران‌شان و سایر روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های خوزستان به دلیل اقدامات پیشگیرانه از کرونا تشکر کرد.

به گزارش مرور نیوز، سعید نمکی امروز (اول خردادماه) در نشست ستاد ملی کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: طی روزهای گذشته اقدام بسیار خوبی در استان خوزستان انجام شد که مربوط به کشتی‌های باری ورودی به این استان بود و در این راستا، کشتی‌ها در چندین کیلومتری بندر متوقف می‌شدند و با حضور کارشناسان بهداشتی، اقدام لازم جهت انجام تست از تمامی خدمه کشتی‌ها انجام شد.

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، وی افزود: با اقدامات صورت گرفته، سه کاپیتان این کشتی‌ها که مبتلا به کرونای هندی و برزیلی بودند، شناسایی شدند که اگر با تیم‌هایشان وارد می‌شدند، مشکلات ما دو چندان می‌شد اما با اقدام به موقع کارشناسان بهداشتی، این مساله مهار و کنترل شد.

وزیر بهداشت گفت: سال گذشته در عید سعید فطر در استان خوزستان لطمه سنگینی خوردیم و پس از آن پیک جدیدی از کرونا در خورستان شروع شد. امسال خوشبختانه جلسات مختلف استاندار خوزستان و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با علما و شیوخ و اطلاعیه برخی علما بسیار موثر بود و کمترین مشکل را در خوزستان داشتیم البته بودند عده‌ای که رعایت نکردند اما محدود بود که جای بسیار سپاسگزاری دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز