وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 74 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 2 خرداد 1400 با شاخص 74 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 67 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

 ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (۲ خرداد ۱۴۰۰) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط مساعد جوی و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

در طول روز بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد و کاهش نسبی کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

با کاهش تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه‌ و افزایش حجم ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

تداوم این شرایط جوی تا صبح روز دوشنبه (۳ خرداد ۱۴۰۰) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی در طی روز و وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

شایان‌ذکر است با وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز