وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 89 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 3 خرداد 1400 با شاخص 89 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 81 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که حاکمیت جو نسبتاً آرام در صبح روز دوشنبه ( ۳ خرداد ۱۴۰۰) سبب خواهد شد کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در طول روز بر تندی باد افزوده و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند در پاره‌ای از مناطق احتمال تولید و تجمع آلاینده ازن وجود خواهد داشت.

با کاهش ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه و افزایش حجم ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود. صبح روز سه‌شنبه (۴ خرداد ۱۴۰۰) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری نسبی جو و افزایش تردد خودروها است.

با رشد ناپایداری جوی در طول روز، وزش باد نسبتاً شدید و احتمال رگبار پراکنده، غلظت آلاینده‌ها کاهش خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل‌قبول را به دنبال خواهد داشت، هرچند احتمال گسیل گردوخاک در برخی مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا نیز وجود خواهد داشت.

تداوم شرایط جوی مساعد تا ساعات پایانی سه‌شنبه از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و بنابراین برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز