استاندار تهران بیان کرد: تقریبا ۳۶ درصد جمعیت استان در این بافت‌ها هستند. بافت‌های فرسوده از چند منظر مسائل اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی دارند و همچنین سلامت این ۴ و نیم میلیون نفری که در این محل‌ها سکونت دارند، مسائل امنیتی و برخورداری آن‌ها از امکانات زیر ساختی حائز اهمیت است.

به گزارش مرور نیوز، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه باز آفرینی و احیای بافت‌های فرسوده اظهار کرد: در استان تهران  ۶ هزار و ۱۱۱ هکتار بافت فرسوده با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داریم و ۸ هزار و ۴۰۰ هکتار سکونتگاه‌های غیر رسمی با جمعیت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داریم.

وی ادامه داد: تقریبا ۳۶ درصد جمعیت استان در این بافت‌ها هستند. بافت‌های فرسوده از چند منظر مسائل اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی دارند و همچنین سلامت این ۴ و نیم میلیون نفری که در این محل‌ها سکونت دارند، مسائل امنیتی و برخورداری آن‌ها از امکانات زیر ساختی حائز اهمیت است.

استاندار تهران گفت: دولت هم به این دلایل تاکید دارد که نسبت به بازآفرینی بافت‌های فرسوده همه دستگاه‌ها کمک حال باشند و به کسانی که می‌خواهند در بازآفرینی کمک کنند تسهیلاتی دهد و صدور پروانه‌ها رایگان است. وام‌های خوبی در اختیار این افراد قرار می‌گیرد که به عبارتی برای هر واحد مسکونی ۳۰۰ میلیون تسهیلات داده می‌شود که ۱۲۰ میلیون تومان با بهره ۹ درصد است و ۱۸۰ میلیون تومان هم با بهره ۱۸ درصد است.

وی تصریح کرد: این اقدامات در این راستا است که بتوانیم نسبت به سرعت بخشیدن بازآفرینی شهری که اصلی‌ترین مباحث در حوزه شهری است، اقدام کنیم. کار خوبی در استان شروع شده و شهرداران مکلف شده اند که نقشه جامع و احیای بافت‌های فرسوده را با انتخاب مشاور در دستور کار داشته باشند تا بتوانیم در یک برنامه ۵ ساله نسبت به سرعت بخشیدن این بازآفرینی اقدام کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز