وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۷۹ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 5 خرداد 1400 با شاخص 79 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 74 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح روز چهارشنبه (۵ خرداد ۱۴۰۰) کیفیت هوا در پاره‌ای مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

حاکمیت جو ناپایدار همراه با افزایش تندی باد در طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

تداوم شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت چهارشنبه از تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. با کاهش تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۶ خرداد ۱۴۰۰) و هم‌زمان با ترافیک صبحگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

جو آرام و نسبتاً پایدار در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، هم‌چنین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق وجود خواهد داشت.

شایان‌ذکر است با عدم وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه همراه با افزایش تردد خودروها، پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز