صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دمای هوا در برخی مناطق کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان اظهار کرد: طی امروز (۸ خرداد) در بخش‌های شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات سمنان و طی روز یکشنبه (۹ خرداد) در ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۰ و ۱۱ خرداد) در شمال آذربایجان غربی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی و طی روز چهارشنبه (۱۲ خرداد) در ارتفاعات سمنان افزایش ابر همراه با رعد و برق و احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از امروز تا فردا (۸ و ۹ خرداد) در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور دمای هوا بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و طی روز دوشنبه (۱۰ خرداد) دمای هوا در سواحل دریای خزر، شمال شرق و اردیبل بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. طی این مدت در سایر مناطق کشور افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان طی امروز و فردا (۸ و ۹ خرداد) وزش باد جنوبی در سواحل دریای خزر به‌ویژه در مناطق کوهستانی گیلان، غرب مازندران و اردبیل خواهیم داشت همچنین طی روزهای دوشنبه وسه‌شنبه (۱۰ و ۱۱ خرداد) در بعضی ساعات وزش باد شدید در خوزستان، ایلام و زابل رخ می‌دهد که خیزش گرد و خاک را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: طی روز دوشنبه (۱۰ خرداد) دریای خزر و طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۰، ۱۱ و ۱۲ خرداد) قسمت‌هایی از خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۹ خرداد) صاف تا کمی ابری، در بعد ازظهر وزش باد و با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۰ خرداد) نیز صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز