رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی زمان اصلاح سفارش برای همه دوره‌های تحصیلی را ۱۴خردادماه اعلام و عنوان کرد: توزیع کتاب های درسی از منطقه به مدرسه از ۳۰ مردادماه آغاز می شود.

به گزارش مرور نیوز، حسن ملکی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، در اردوگاه شهید باهنر تهران، از تیراژ  ۱۴۶میلیون کتاب در سال، خبرداد و اظهار کرد: زمان ثبت سفارش کتاب های درسی به شکل گروهی و انفرادی دانش آموزان میان پایه، از دوم تا ششم ابتدایی، و پایه های هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم؛ از ۲۲ فروردین آغاز شده و تا ۲۲خردادماه ادامه دارد.

وی زمان اصلاح سفارش برای همه دوره‌های تحصیلی را ۱۴خردادماه اعلام و عنوان کرد: توزیع کتاب های درسی از منطقه به مدرسه از ۳۰ مردادماه آغاز می شود.

ملکی تصریح کرد: مدارس نیز کار توزیع کتاب های درسی بین دانش آموزان را از ۱۰ شهریورماه آغاز و تا یکم مهرماه ادامه خواهند داد.

وی آمار دانش آموزان میان پایه را، ۱۱میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام  کرد و افزود: تا کنون ۸ میلیون و یکصد هزار ثبت سفارش کتاب درسی برای دانش آموزان میان پایه، داشته ایم بنابراین بیش از ۳میلیون و ۴۰۰هزار نفر از دانش آموزان مذکور،  همچنان اقدام به ثبت سفارش کتاب نکرده اند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ثبت سفارش کتاب های درسی پایه های ورودی؛ اول، هفتم و دهم را از ۶ تیرماه اعلام و عنوان کرد:  کارگروه ناظر بر ثبت کتاب های درسی همچنان فعال باشند و فرآیند ثبت سفارش را پیگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وی در خصوص قیمت کتاب های درسی اظهار کرد: با پیگیری های وزیر آموزش و پرورش، کاغذ مورد چاپ کتاب های درسی، با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین شده است، بنابراین میانگین افزایش قیمت کتاب های درسی در دوره ابتدایی و دوره های اول و دوم متوسطه، حدود ۲۵ درصد و در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش  ۲۸ درصد است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز