سردار حسین اشتری بیان کرد: تمرکز پلیس امنیت اقتصادی باید روی باند‌ها و شبکه‌های مافیایی و سر شبکه‌ها باشد.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در همایش روسای پلیس امنیت اقتصادی سراسر کشور اظهار کرد: اگر بخواهیم وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم، باید اشراف اطلاعاتی خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: بعد از اشراف اطلاعاتی لازم است که پلیس امنیت اقتصادی از مسولین مطالبه گری داشته باشد. باید بداند در وزارت خانه‌های مربوطه چه کاری باید انجام شود، باید پلیس بداند در قوه مقننه، مجریه و قضائیه چه کار‌هایی انجام نشده و باید به آن‌ها در این راه کمک کند. خیلی از مواقع پرونده‌هایی است که در بین مردم نباید دنبال آن گشت، چون آن موضوع در بین دستگاه‌ها باید پیدا شود.

سردار اشتری گفت: باید در سطح راهبردی موضوعات اقتصادی را رصد، آسیب شناسی و موانع را شناسایی کنیم و سهم دستگاه‌ها باید مشخص شود.

وی افزود: پلیس صرفا برای مردم و آسایش و امنیت مردم کار می‌کند. در موضوع استقرار پلیس در گمرک‌ و مبادی رسمی باید این روند را تقویت کنیم. باید مسؤلین امکانات فیزیکی و سیستمی در اختیار ما قرار دهند که متاسفانه  در گمرک‌ به ما سامانه‌های لازم را نمی‌دهند و کوتاهی می‌کنند و این کار وظیفه آن‌ها است که در این زمینه مصوبه هم داریم.

وی تصریح کرد: جلوگیری از قاچاق و ورود کالا‌های غیر ضرور توسط پلیس انجام می‌شود که کمک کننده به اقتصاد کشور است و یکی از راه‌های جلوگیری از قاچاق حضور پلیس در گمرکات است. از طرف پلیس کار‌های زیادی در زمینه تقویت انجام شده و نیاز است که دستگاه‌ها هم وارد شوند و اینکه پرونده ریز یا درشت باشد برای مهم است، ولی کشف سر شبکه‌ها برای ما در اولویت است و تمرکز پلیس امنیت اقتصادی باید روی باند‌ها و شبکه‌های مافیایی و سر شبکه‌ها باشد.

وی بیان کرد: باید مانع کسانی شویم که با ورود کالای قاچاق ضربه به اقتصاد کشور  و بعد از آن کارگران ما می‌زنند. در خروج کالا‌، دام‌ و احشام قاچاق صورت می‌گیرد و باید در این زمینه هم مثل گذشته فعالیت کنیم و برخورد‌های خوبی در خروج احشام و حیوانات انجام شده است.

فرمانده ناجا ادامه داد: بخشی از ورود کالا‌های قاچاق کالا‌های ملوانی است و باید جلوی آن‌ها گرفته شود و قانون هم در این زمینه باید به درستی اجرا شود و نباید بگذارند به مردم لطمه وارد شود. ایجاد امنیت در بازار پولی و سرمایه‌ای با هدف جذب سپرده‌های مردم، یکی از کار‌هایی است که باید انجام دهیم و در اولویت‌های پلیس امنیت اقتصادی است. باید در این زمینه اعتماد مردم را جلب کنیم. این روز‌ها اخبار این موضوع را می‌شنویم.

وی گفت: از همه دستگاه‌ها می‌خواهم وظایف خود را انجام دهند و پلیس با کسانی که در حوزه‌های امنیت اقتصادی اختلال ایجاد می‌کنند با هماهنگی دستگاه قضا ورود می کند. در حوزه‌ی بهداشت و درمان اقلام تهیه می‌شود، ولی یکسری افراد سودجو و احتکار کننده در این بین هستند که با آن‌ها برخورد می‌کنیم. اقدامات همکارانمان در این زمینه در سراسر کشور به خوبی دیده شده و امیدواریم بتوانیم در این زمینه خدمت بیشتری کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه امروز مردم قدردان پلیس هستند گفت: این به خاطر زحمات همکاران بنده و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز