مدیرکل انتقال خون استان تهران در اظهاراتی بیان کرد: مردم در تعطیلات نیمه خرداد اهدای خون را فراموش نکنند.

به گزارش مرور نیوز، مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن تسلیت سالگرد وفات رهبر فقید انقلاب امام خمینی (ره) و بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد، از مردم خواست در تعطیلات نیمه خرداد اهدای خون را فراموش نکنند. 

مهدی زاده با اعلام این مطلب افزود: همیشه هنگام تقارن روزهای تعطیل آمار اهدای خون کاهش می یابد و به دلیل ترس از اوج گیری مجدد کرونا، مراجعه به مراکز انتقال خون کمتر شده است؛ در حالی که نیاز به خون مستمر و همیشگی است و خون اهدایی و فراورده های آن به طور پیوسته برای بیماران باید تامین شود. 

 مهدی زاده، عمر پلاکت را سه روز دانست و گفت: هنگام کاهش میزان اهدای خون کمبود این فراورده بیشتر حس می شود و اهداکنندگان به صورت موردی فراخوان می شوند و ضمن قدردانی از زحمتی که این عزیزان متقبل می شوند پیشاپیش همکاری و حمایتشان را ارج می نهیم. 

 مهدی زاده با اشاره به موقعیت ویژه استان تهران در درمان و اعمال جراحی، اهدا کنندگان خون در تهران را حامیان سلامت کشور دانست و از شهروندان پایتخت نشین خواست تا در روزهای تعطیل پیش رو نیز اهدای خون را در برنامه کاری خود قرار دهند. 

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران، گفتنی است مراکز اهدای خون در روزهای تعطیل نیمه خرداد به شرح زیر آماده و پذیرای اهدا کنندگان خون است:

" مرکز جامع وصال از ساعت ۸ صبح تا ۲۰:۳۰، مرکز جامع منطقه ۵ (ستاری) از ساعت ۹ تا ۱۶، مرکز جامع منطقه ۴ (تهرانپارس) از ساعت ۹ تا ۱۶، مرکز منطقه ۲۰(شهر ری) از ساعت ۹ تا ۱۶"

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز