وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 71 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 17 خرداد 1400 با شاخص 71 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 74 در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که وزش باد نسبتاً شدید در صبح روز دوشنبه ( ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و باوجود افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال در برخی مناطق احتمال تولید و تجمع آلاینده ازن وجود خواهد داشت که تا حدودی موجب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه، پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

با کاهش تندی باد تا صبح روز سه‌شنبه (۱۸ خرداد ۱۴۰۰) و افزایش تردد خودروها، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

با برقراری جو نسبتاً آرام و عدم وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد، علاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش پیدا خواهد کرد.

با افزایش تندی باد در ساعات پایانی سه‌شنبه تا حدودی از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد شد و بنابراین برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز