صلاحیت مرتضی طلایی و سید آرش حسینی میلانی در حالی که پیش از این تایید شده بود، توسط توسط هیات نظارت بر انتخابات شوراها رد شد.

به گزارش مرور نیوز، با اعلام نهایی کاندیداهای انتخابات شورای شهر تهران، برخی چهره‌های تایید صلاحیت شده در بررسی نهایی هیات نظارت بر انتخابات شوراها ردصلاحیت شدند. سید آرش حسینی میلانی؛ عضو کنونی شورای شهر تهران و سردار مرتضی طلایی؛ عضو دوره چهارم شورای شهر تهران از جمله افرادی هستند که صلاحیت آن‌ها پس از تایید توسط هیات نظارت شهرستان‌ها و هیات عالی استان‌ها در دور سوم بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها رد شد. 

صلاحیت ۵ عضو دیگر شورای شهر تهران نیز که در مرحله پیشین بررسی صلاحیت‌ها به تایید نرسیده بود، از سوی هیات نظارت بر انتخابات شوراها دوباره رد شد. زهرا صدراعظم نوری، حجت نظری، سید محمود میرلوحی، محمدجواد حق‌شناس و زهرا نژادبهرام اعضای فعلی شورای شهر هستند که صلاحیت آن‌ها در نهایت به تایید هیات نظارت بر انتخابات شوراها نرسید. 

«مرتضی طلایی» درباره رد صلاحیت خود گفت: تاکنون چیزی مبنی بر ردصلاحیت به من اعلام نشده است. 

او در واکنش به اینکه این شائبه وجود دارد که به دلیل اختلاف‌نظر و ارائه لیست جداگانه از سوی شما، تصمیم بر عدم حضورتان در انتخابات گرفته شده است؟ اظهار کرد: نمی‌دانم و الان نمی‌توانم اظهارنظر کنم. صرفا بنای ما مشارکت حداکثری مردم پای صندوق رای و دوم انتخاب خوب بوده است. ما فکر می‌کنیم که مردم بهتر می‌توانند انتخاب و تصمیم‌گیری کنند تا اینکه جریان‌های سیاسی به صورت ساندویچی برای آن‌ها تصمیم گیری کنند و به آن‌ها القا کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز