سلامتکده طب سنتی پونک با مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در غرب تهران واقع در آستان مطهر امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) افتتاح شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع)، همزمان با فرا رسیدن میلاد امام رضا آیین افتتاح رسمی سلامتکده طب سنتی پونک با حضور پزشکان و اساتید برجسته طب سنتی ، در آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) افتتاح شد. 

حکیم حسین خیراندیش که به پدر طب سنتی ایران معروف است در آیین افتتاح این مراسم گفت: با وجود پیشرفت‌های فراوان رشته‌های مختلف پزشکی همچنان طب سنتی برای پیشگیری از بیماری‌ها و درمان نقش مؤثر و تعیین کننده‌ای دارد.

وی افزود: در کشور تلاش‌های زیادی برای نهادینه سازی طب سنتی صورت گرفته است حتی در سال‌های گذشته آیین نامه‌های آن به صورت قانونی تصویب شده، اما دولت ریالی در این مسیر کمک نکرده است.

وی گفت: هزاران مقاله و صد‌ها کتاب از اساتید برجسته این حوزه تدوین شده است که مطالعه آن برای مردم و به ویژه دانشجویان پزشکی که علاقه‌مند به فعالیت در طب سنتی هستند بسیار راهگشاست.

استاد خیراندیش ابراز امیدواری کرد: با مستقر شدن دولت جدید فضا برای گسترش طب سنتی و حمایت از آن به منظور پیشگیری و درمان بیماری‌ها در جامعه به معنای واقعی کلمه هموار شود.

وی گفت: در سلامتکده طب سنتی پونک ۱۵ پزشک که بخشی از آن‌ها دکتری پزشکی را تمام کرده و در طب سنتی متخصص شده اند و همچنین بخش دیگر پزشکان مجرب ۲۰ ساله در این حوزه هستند که مشغول به کار خواهند شد.

وی تصریح کرد: هموطنان برای استفاده از خدمات این سلامتکده می‌توانند به صفحه کلینیک سجاد مراجعه و مشخصات خود را وارد کنند تا با آن‌ها برای زمان معاینه تماس گرفته شود.

به دنبال پیوند معنویت و سلامت هستیم

دبیر هیأت امنا و مدیر آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی در این مراسم با بیان اینکه به دنبال پیوند سلامت و معنویت هستیم، گفت: 

سلامتکده پونک از دانشگاه علوم پزشکی ایران مجوز فعالیت دریافت کرده است و در این سلامتکده همه گرایش‌های مرتبط با حوزه طب سنتی برای آقایان و خانم‌ها، خدمات ارائه خواهد داد.

مهدی مزینانی گفت: قصد داریم آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) را به قلب تپنده و قطب فرهنگی اجتماعی تهران تبدیل کنیم.

مزینانی با اشاره به انواع خدمات این آستان خاطرنشان ساخت: در این آستان مقدس، علاوه بر سلامتکده پونک که از آن می توان به عنوان مجهزترین درمانگاه طب سنتی کشور نام بود، خدمات دیگری از جمله باشگاه فرهنگی ورزشی سجاد، مرکز مشاوره، مرکز فیزیوتراپی، فروشگاه گیاهان دارویی و بخش های دیگر مشغول فعالیت است که توانسته مورد توجه مردم عزیز قرار بگیرد.

وی با تأکید بر اهمیت دعا و مناجات در بهبود بیماری ها و ارتقای روحیه بیماران و همراهانشان تصریح کرد: ما به دنبال پیوند معنویت و سلامت در آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) هستیم و اعتقاد داریم که فعالیت این بخش ها بویژه سلامتکده پونک در جوار این محیط معنوی، آثار و برکات زیادی در مراجعین به دنبال دارد.

مزینانی خاطر نشان ساخت: علاقمندان می توانند از طریق صفحه مجازی کلینیک سجاد برای نام نویسی و درخواست نوبت مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز