سید ابراهیم رییسی و دیگر مسئولان قضایی امروز با آرمان‌های امام (ره) تجدید میثاق کردند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از قوه قضاییه، سید ابراهیم رییسی و دیگر مسئولان قضایی امروز (دوم تیرماه) و همزمان با دومین روز هفته قوه قضاییه با حضور در حرم امام خمینی (ره) با آرمان‌های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

آیت الله رئیسی در این دیدار گفت: میثاق با امام میثاق با همه خوبی‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: میثاق با امام توجه داشتن به مردم و مردم داری و مردمی بودن است، تفاوت مسئولانی که دم از مردم می‌زنند با امام این است که توجه امام به مردم تشریفاتی بودن نبود.

رئیس قوه قضائیه گفت: میثاق با امام میثاق با عدالت است، مجری عدالت هم عادل بودن است، امام قبل از پیروزی انقلاب در سخنرانی هایشان تاکید داشتند جامعه‌ای شکل بگیرد که مبتنی بر عقلانیت، معنویت، عدالت و اخلاق باشد.

رئیسی بیان کرد: یکی از محورهای کار در قوه قضائیه مساله مهربان بودن با مردم است، مهربان و ملجا بودن باید در اولویت قرار بگیرد، مردم باید احساس کنند که اگر به قوه قضائیه پناه آوردند از آنها رفع ظلم می‌شود.

وی گفت: اقتدار به لحاظ قدرتی است که قانون به یک دستگاه داده است و کسی نباید از اقتدار شخصی در امورات جامعه استفاده کند.

رئیس شورای عالی قضائی گفت: همه باید تلاش کنیم آنچه که خواست امام و شهدا است را عمل کنیم که البته آن خواسته جدا از خواسته مردم نیست. محور ما باید اجرای عدالت باشد.

رئیسی بیان کرد: باید تلاش کنیم عدالت به نحوی باشد که پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی کمتر شود، ایجاد اشتغال و رفع مشکلات مردم به کاهش پرونده‌ها در دستگاه قضائی کمک می‌کند.

وی گفت: محور سند تحول را تحول بر محور عدالت قرار داده‌ایم و این امر کار تمام بخش‌های قوه را افزایش داده است تا بتوانیم بیشتر در راستای تحقق عدالت گام برداریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز