روابط عمومی سازمان انتقال خون استان تهران از افزایش ۱۸درصدی آمار اهدای خون تهرانی‌ها در سه ماهه نخست سال خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، بیماران نیازمند به خون بهار امسال نسبت به سال قبل از حمایت بیشتری برخوردار شدند. به طوری که آمار اهدای خون در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸درصد افزایش یافت و به ۸۲ هزار و ۷۶۲ واحد رسید. همچنین آمار مراجعه اهدا کنندگان نیز با بیش از ۱۷ درصد افزایش نسبت به سه ماهه اول سال ۹۹ به ۱۰۱ هزار و ۷۶۶ نفر رسید.

گرچه طی این مدت شاخص اهدای خون بار اولی‌ها ۶ درصد کاهش نشان می داد اما این اهدا کنندگان با سابقه بودند که با بیش از ۱۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل به سوی مستمر شدن پیش رفتند.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران، همچنین افزایش ۲۸ درصدی اهدای خون مستمر، بهبود مهمی در این شاخص است که به تداوم و برنامه‌ریزی بهتر خون‌رسانی به بیماران و تضمین سلامت خون کمک می‌کند.

روابط عمومی سازمان انتقال خون استان تهران همچنین اعلام کرد؛ تابستان امسال منتظر گرمای طاقت‌سوزی هستیم که می‌تواند سبب کاهش تردد و البته کاهش تمایل به اهدای خون شود، که ضمن تشکر از حمایت بی سابقه و شایان تقدیر مردم شریف پایتخت، همچنان از شهروندان دعوت می کنیم برای متعادل نگاه داشتن ذخایر خون، اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز