سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف بیش از 8 هزار دستگاه کولرگازی قاچاق در پایتخت خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 8 هزار دستگاه کولرگازی قاچاق  خبر داد.

سرهنگ ولی‌پور گودرزی در تشریح خبر فوق اظهار داشت: روز گذشته برابر اطلاع پلیس از دپو و نگهداری لوازم خانگی قاچاق در انباری در جنوب تهران ، ماموران طی یک عملیات همزمان و منسجم به محل اعزام شده و پس از رصد اطلاعاتی نامحسوس ، مشاهده می کنند که انبار دارای 17 باب سوله بوده که  محل دپو و نگهداری لوازم خانگی ، پارچه ، پارکت ، کولر گازی و ... است.

وی با بیان اینکه مارک کولرهای گازی جنرال گلد و مدیا استار بود تصریح کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد مالک کالا و مدیر انبار نسبت به ثبت کالاها در سامانه جامع تجارت ایران و اخذ کد رهگیری و شناسه کالا اقدام نکرده و مشمول موضوع تبصره 4 ماده 18قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت با اشاره به اینکه کالاها شامل  8825 دستگاه کولر گازی قاچاق بودند از شناسایی مالک کالاها توسط کارآگاهان خبر داد و خاطرنشان کرد: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان در یک عملیات پلیسی مالکین کالاها را دستگیر و با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را 475 میلیارد ریال اعلام کرده اند از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با پلیس 110 تماس بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز