وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 71 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 7 تیر 1400 با شاخص 71 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 92 در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۷ تیر ۱۴۰۰) وزش باد مؤثر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

حاکمیت جو ناپایدار در طول روز همراه با وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال، احتمال تولید و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به همراه خواهد داشت.

با تداوم وزش باد تا اواخر وقت دوشنبه، پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت جوی تا صبح روز سه‌شنبه (۸ تیر ۱۴۰۰) ادامه خواهد یافت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش پیدا خواهد کرد.

شرایط مساعد جوی تا ساعات پایانی سه‌شنبه استمرار داشته و سبب کاهش غلظت ذرات معلق شده و بنابراین برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز