فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: سند ملی مهارت تا اشتغال کارکنان وظیفه تدوین و در سیر مراحل تصویب قرار گرفته است.

به گزارش مرور نیوز، سردار سپهر فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در سی و هفتمین جلسه کمیسیون دائمی مهارت آموزی کارکنان وظیفه با بیان اینکه امروز یکی از مهمترین مشکلات جامعه و مردم بیکاری و معیشت است که مقام معظم رهبری به این موضوع تاکید دارند اظهار داشت: رؤسای قوای سه گانه، رئیس جمهور منتخب، فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح نسبت به اشتغال جوانان دغدغه دارند، جوانانی که در کسوت سربازی، دفاع مردمی و نیروهای مسلح مردم پایه را پی ریزی و تحقق می‌بخشند باید برای اشتغال آنان پس از سربازی فکر اساسی کرد و یکی از زمینه های تحقق این کار ، تربیت سرباز ماهر و حرفه ای است.

سردار سپهر با اشاره به اینکه باید از ظرفیت نیروهای مسلح و دستگاههای اجرایی کشور برای رفع موانع و مشکلات اشتغال استفاده کرد، تصریح کرد: سرباز حرفه‌ای کسی است که در ضمن خدمت مهارت های مختلف را یاد بگیرد و توانمندی لازم را برای ورود به بازار کار کسب کند.

وی گفت: ما می‌خواهیم با تحقق شعار ورود سرباز، خروج سرباز ماهر و حرفه‌ای ضمن فراهم کردن محیط جذاب و با نشاط در حین خدمت سربازی، 8 سال پس از خدمت در کنار سرباز منقضی خدمت قرار بگیریم تا زمینه اشتغال وی را فراهم کنیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: سند ملی مهارت تا اشتغال کارکنان وظیفه تدوین و در سیر مراحل تصویب قرار گرفته است.

سردار سپهر با بیان اینکه معاون هماهنگی و اقتصادی استانداران سراسر کشور به عنوان نمایندگان قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در استان های کشور هستند اعلام کرد: کارگروه تخصصی مهارت و اشتغال استانداری ها باید با حضور نمایندگان یگان های عمده نیروهای مسلح و دستگاه های اجرایی ذیربط در استان‌ها زیر نظر استانداری با قوت به فعالیت خود ادامه داده و مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه و سربازان منقضی خدمت را عملیاتی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز